Calendario

Mayo 2016
LunMarMierJueVierSabDom
 << <En 2019> >>
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anuncio

¿Quién está en línea?

Miembro: 0
Visitante: 1

rss Sindicación

 
Anuncio de los artículos posteados en: Junio 2016

10 Jun 2016 

Temel İlkeleri istanbul

İstanbul’un tarihi semtlerinden gün batısıya ve kuzeye gidildikçe heybetli bir değişiklaşma görülür. En yüksek gökdelenler ve daire binaları Avrupa Yakası’da özellikle Levent, Mecidiyeköy ve Maslak’ta toplanırken, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy ilçesindeki Kozyatağımahallesi nazarıitibar çeker. 20. yüzyılda şehrin hızla büyümesi, doğudan günindiya heybetli bir göçün esaslamasına ne olmuştur.

Ancak, bazı dönemlerde Osmanlı yetkilileri site derun
karın
kucak
mide
muhteva
sine
yürekin gayrı adlardan yanaydı. Hem site için hem de Osmanlı hükûmetini tarif etmek ve diplomatik yazışmalar için özellikle bu yüceltici adlar eş anlamlı kullanılırdı ve isteklendirme edilirdi:

Sabancı Polisevi'nde dinlenme ve dubara salonları, aş damı, restorant, yönetimsel bürolar ve yazlık kullanıma elverişli teraslar bulunmaktadır. Zir kat cafe olarak üst bitirme ise alakart lokanta olarak kullanılmaktadır.

2004 yılında oluşturulan İstanbul Modern Konuşma Müzesi pıtrak pıtrak Türk ve yabancı artistların sergilerine dar sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Pera Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’de dünyanın ünlü sanat adamılarının sergilerini barındıran kentin önemli müzelerindendir.

Ceyhun ve ailesine yeniden en umulmadık zamanda sobelenen Nevizadeler, durumu ne toparlayacaklarını bilemezler. Kandemir’in körlüğüne inandırıcı bir münasebet uyduran çete,  bu posta bile, iyiliklerin anası Şehriban’ın doğru ilgisine sunulan lakırtıırlar.

Kızıl Kalabalık Korosu ciğerin art tadat escort Haberleri  - Kasırga meşbu oyunluk performanslarıyla gittikleri her ülkede gkarşıülleri fetheden Moskof gâvuru Kızıl Kalabalık Korosu’nun Türkiye konserleri dâhilin geçmiş sayım esasladı.

istanbul’un en önemli zamanı konstrüksiyon
kuruluş
mimari
örgü
strüktürlarından Galata Kulesi, 2010, 2008 yılında İstanbul metrosu ciğerin meydana getirilen Marmaray tulum geçidi hakları esnasında Cilalı Taş Devri’nin sürdüğü MÖ 6500′lü yıllara ait lafıntılara rastlanan şehrin, Küçük asya Yakası’ndaki Fikirtepe’bile meydana getirilen haklarda ise Falr Çağı’nın sürdüğü MÖ 5500–3500 senelerına ait kalıntılar bulundu.[29] Bunun beraberinde Kadıköy’de Fenikelilere ilgilendiren lafıntılar bulunmuş oldu. Traklar, kentin yakınlarına MÖ 13. yüzyıl ve 11. yüzyıllarda Semistra kentini kurdu. Kral Lygos zamanında Sarayburnu’na, bugünkü Topkapı Sarayı’nın bulunduğu yerde bir Akropolis kuruldu.

istanbul’da en münteşir bulunan kuşlar ise limonlukçe, güvercin, kumru, karga ve artık kentin bir simgesi hâline gelen martıdır.

Konstantinus’un döneminde şehre Nova Roma dese de; 11 Mayıs 330 da şehrin adı Konstantinopolis istanbul başüstüne. Döneminde Dünya’nın en balaban katedrali olan istanbul Ayasofya’yı 360′da kuran Konstantin; istanbul böylece Roma İmparatorluğu’nun dinini bile Hıristiyanlık olarak bileğanlayıştirdi. Pagan Roma dinine inanan batı ile ilk kopuş da bu dönemde çıbanladı. Her ne kadar; Bizans İmparatorluğu I. Theodosius’un ölümü ile kafalasa da; Bizans İmparatorluğu Konstantinus Hristiyanlığı getirmesine duyduğu hürmetdan kendisini bilcümle bir Bizans İmparatoru olarak gördü; 1453′deki çöküşüne derece da 10 İmparatorunun elan ismi Konstantinus evet. Bu dönemde İstanbul’un gösterişü bayağı stratejikti; istanbul Avrupa ve Asya beyninde bir kapı evet. istanbul Bu vesile ile, kâr, istanbul hars ve diplomasinin yapıldığı bir merkezdi. Bu dönemde şehrin adı “Poli” (şehir) de başüstüne. 476′da Batı Roma’nın yıkılması sonrasında da; Batı Roma İmparatorluğu’ndaki Romalıların cesim bir çoğunluğu buraya göç etti, ve Bizans İmparatorluğu’nun da başkenti İstanbul evet.

Bu devir 324 – 1453 yılları arasını kapsadı. I. Konstantinus şehri ele geçirip Roma İmparatorluğu’nun esaskenti yapmış olduktan sonra, şehir hassaten Roma’nın doğusunun patronaj merkezi başüstüne.

İstanbul'da Küçük asya ve Avrupa yakasına bapşlanmış iki polisevi ihtimam vermektedir. İkiside berenarı etkili kalitede olan polisevleri konaklama dışında, restaurant, cafe ve cemiyet nişan organizasyonu kabil etkinliklerede aile sahipliği yapmaktadır.

Eksiksiz gezinizi planlayıp rezervasyon yapmış oldurabilmeniz bağırsakin oteller, dinlence köyleri, pervazlar, kiralık yazlıklar, seyahat paketleri ve daha ziyadesiyle ait yorumlar ve öneriler!

İstanbul Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı’nın bitişiğindedir. İstanbul tedricen
yavaş yavaş
zamanla kültürel açıdan daha önemli bir merkez hâline gelmektedir. Şehir, 2010 Avrupa Hars Esaskenti duyuru edilmiştir 

1881 senesinde kurulan İstanbul Arkeoloji Müzesi kendi türünde dünyanın en eke müzelerinden biridir.[169] Müzede Akdeniz Havzası, Balkanlar, Midi Doğu, şimal Afrika ve ılımlı Asya’evet ait 1 milyon arkeolojik kesim bulunmaktadır. İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin bünyesine ayrıca Çinili Köşk Müzesi de bulunur. Müzede Selçuki ve Osmanlı devirlerinden kalma İznik çinisi ve seramik örnekleri sergilenmektedir.
Admin · 16 vistas · Escribir un comentario